Metody a systém vzdělávání

Vzdělávací systémy

Naše škola se inspiruje několika vzdělávacími systémy. Základem je pro nás systém Montessori. Další důležitou součástí jsou také prvky intuitivní pedagogiky a principy profesionálního koučinku.

MontessoriIntuitivní pedagogikaKoučink

Podpora růstu bytostí s vlastní vůlí

Náš cíl není pouze vychovávat a vzdělávat děti, ale podporovat je v růstu bytosti s vlastní vůlí, rozumem, schopností rozhodovat se a vytvářet svět kolem nás. K tomu však, mimo řady dovedností a znalostí, potřebují především vzory.

Definice cíle vzdělávání, jako hlavní stavební kámen!

Naše škola si nejprve ve spolupráci s rodiči definuje cíle, kterých má dítě dosáhnout a na těchto cílech potom pracujeme.

Cesta k cíli

V průběhu vzdělávání popisujeme cestu k těmto cílům, s dítětem je konkretizujeme a definujeme tak, aby pro něj byly srozumitelné a aby v sobě našlo vnitřní motivaci k jejich dosažení.