Online výuka

Online výuka

Krásný den, všem,

tak Lucka, Peter, Monika a Eva se hecli a mákli si. Díky tomu máme první nástřel našeho portálu pro online výuku, postupně tam budou přibývat další informace. Najdete ho na hlavní stránce webu školy v odkazu: Učíme se doma

Rád bych Vám představil Lucii Zezulovou, která se v naší škole stará o žáky v domácím vzdělávání. A protože i vy se nyní tak trochu stáváte rodiči, kteří ač nedobrovolně, učí děti doma, rozhodli jsme se, že se tak bude dít právě pod taktovkou Lucie, která má v tomto

ohledu zkušenosti také proto, že doma již pět let vzdělává své čtyři děti.
Současná situace je nová pro všechny školy, proto prosím omluvte případné nedostatky, které se jistě dostaví. Budeme se na ně snažit pružně reagovat tak, aby vše fungovalo smysluplně a ku prospěchu věci.
Vaše děti budou, dostávat týdenní učební plány. Zvláštní pozornost budeme věnovat Jazykům a Matematice. Látka těchto tří předmětů (ČJ, AJ a M) bude zpracována pro každého na míru. Ostatní naukové předměty a ruský jazyk budou zadávány dohromady pro první a druhý stupeň. Týdenní plán Vám budeme každou neděli posílat emailem.
Dále jsme zprovoznili stránky školy, které jsou vytvořené pro tuto příležitost. Zde budeme umisťovat podrobnosti k týdenním plánům a další aktivity pro vaše děti, které mohou využít pro domácí výuku. Také zde bude nástěnka, kde budeme prezentovat práce dětí (pokud
nebudou děti proti) ke vzájemnému sdílení.

Důležitou novinkou budou ONLINE konzultace v těchto dnech a časech:
Pondělí 10 – 11:30 Anglický jazyk, fyzika, chemie s Peterem
Středa 10 – 11:30 Český jazyk a dějepis s Monikou
Pátek 10 – 11:30 Matematika, Zeměpis a Přírodopis s Luckou
Informace jak se připojit najdete zde: Online výuka
!!! Začínáme 30.3.2020 v 10:00 hod. !!!

Tyto konzultace budou sloužit jako pomoc s plněním týdenního plánu a také jako kontrola plánu z minulého týdne. Je naší největší snahou poskytnout vašim dětem možnost ke vzdělávání, a to hlavně zábavnou formou a způsobem, který by vás rodiče co nejméně zatěžoval.

První konzultace se uskuteční 30. 3. v pondělí, bude k tomu zapotřebí počítač nebo telefon s internetem, mikrofon, kamera (není úplně nutná, nicméně hodí se) připojit se na schůzku budete moct pomocí odkazu, který budete mít na novém webu u příslušného předmětu.
Prosím rodiče, pro které z jakéhokoliv důvodu není toto schůdná cesta, obracejte se prosím na Lucii (lucie.zezulova@zscomenia.cz), abyste se domluvili na formách další spolupráce. Jistě se nějaké řešení najdete.
Obrázek pro připojení vypadá takhle:
a na stránkách školy na něj stačí kliknout, v tu chvíli Vás to připojí.

Potvrzení pro OSSZ:
Začínají se mi scházet žádosti na potvrzení o péči o dítě mladší 13 ti let, nezapomeňte na to i ostatní. Rádi potvrdíme, ať máte v této situaci nějakou podporu.
Za Lucii, Moniku, Evu i Petera, se Moc těšíme na další spolupráci s Vámi i Vašimi dětmi.
Zdeněk