Bylany 7, 538 01
zdenek.kratochvil@skolytalent.cz

Mgr. Ilona Skalická

Mgr. Ilona Skalická

Pedagogické práci se věnuji více 27 let. Začínala jsem jako vedoucí dětských táborů, které byly pro mě velkou praktickou školou. Po absolvování Pedagogické fakulty v Hradci Králové, obor učitelství všeobecné vzdělávacích předmětů – český jazyk – občanská nauka, jsem se naplno věnovala pedagogické činnosti na státní základní škole, kde jsem učila český jazyk, občanskou nauku, později výchovu, rodinnou výchovu, dějepis a tělesnou výchovu. Několik let jsem vykonávala odbornou činnost výchovného poradce.
Práce s dětmi je pro mě posláním, přináší mi radost, pozitivní energii a dává mi čím dál větší smysl.

13 let jsem také působila v soukromém sektoru na pozici projektové manažerky, kdy jsem vytvářela programy na podporu uvedení zdravotnických prostředků na trh. Často totálně vyčerpaná, plná deziluzí a nepochopení jsem začala vzpomínat na „krásné časy“ ve školství. Náhoda přišla naproti, a tak jsem se zase ocitla ve škole, tentokráte v soukromé základní škole Na Rovině v Třebosicích, kdy mě velice zaujala alternativní forma výuky na 2. stupni a aktuálně na naší škole rozšiřuji své pedagogické kompetence ve svobodném vzdělávání a moderní didaktice.
Mojí největší pasivní zálibou je čtení české a světové beletrie, mezi ty aktivní patří cestování, kondiční turistka a jízda na kole nejlépe v krkonošské a šumavské přírodě, zahradničení a cukrařina.

Moje motto: „Nejlepší učitel inspiruje, objímá, usmívá se a dává krásné vzpomínky.“

602939608ilona.skalicka@zscomenia.cz