Bylany 7, 538 01
+420 604 130 528
zdenek.kratochvil@skolytalent.cz

Zápis ke školní docházce ve školním roce 2020/2021

"učíme se navzájem a stoupáme výš"

Zápis ke školní docházce ve školním roce 2020/2021

Vážení rodiče, s ohledem na mimořádná opatření, která nařídila naše vláda, bude zápis probíhat celý měsíc duben, tzn. zapsat se k výuce v naší škole můžete od 1. 4. 2020 do 30. 4. 2020.

Zápis děti standardně probíhá tak, že rodiče vyplní přihlášku, dítě si popovídá s učitelkou a poprvé se s ní seznámí. Ta vám pak poskytne k dítěti vlastní zpětnou vazbu, jestli vnímá nebo nevnímá Vaše dítě jako zralé na nástup do první třídy. Doporučení paní učitelky má pouze informativní charakter a je velmi subjektivní. Proto na něj nebere zákon ohled, pokud se jako rodiče rozhodnete, aby Vaše dítě nenastoupilo v 6 letech k povinné školní docházce, máte množnost se u školy odvolat a zažádat o odklad. Potřebujete k tomu doporučení z Pedagogicko-psychologické poradny a potvrzení od lékaře.

Spousta škol ještě v loňském roce zápis nebrala pouze jako formální přihlášku dítěte, ale zároveň i jakési „přezkoušení“ i přesto, že to zákon neukládal a vše nakonec záleželo na rozhodnutí rodičů.

S ohledem na výklad zákona a opatření, která jsou v současnosti nařízená naší vládou, jsme se rozhodli, že zápis v naší škole proběhne pouze formálně. Přestoupit na jinou školu můžete kdykoliv a často se tak i v první třídě děje. Rodiče zjistí, že jim daný tip výuky nevyhovuje a hledají pro své dítě jiné možnosti.

Co musíte udělat, abyste mohli nastoupit na naši školu?

  1. vyplňte prosím přihlášku k zápisu (najdete ji na konci tohoto dopisu)
  2. jako zákonný zástupce dítěte se dostavte na jakékoliv místo CzechPointu, s sebou vezměte rodný list dítěte a vyplněnou a podepsanou přihlášku (zákonným zástupcem – nejspíš vámi)
  3. nechte úředně ověřit podpis zákonného zástupce dítěte na přihlášce
  4. nechte udělat elektronickou konverzi přihlášky i rodného listu a zašlete ji do datové schránky naší školy, ID datové schránky je: sc39uqg, případně elektronickou konverzi dokumentů na email školy zsc@zscomenia.cz

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na mě obrátit.

Velice se těšíme na Vaše děti a budoucí spolupráci s Vámi.

 

Mgr. Zdeněk Kratochvíl

jednatel školy

dopis k zápisu

žádost o zápis do 1. ročníku

Secured By miniOrange